Hakkımızda

Arelia Çiçek galerisi markasıyla 1988 yılında Hüseyin Avni Özkan tarafından kurulan firmamız 1993 yılında Arelia çiçekçilik Tic. Ltd. Şti. adını almıştır. Kurucu ortağımız Hüseyin Avni Özkan, Ekim 2012 de bu şirketle ortaklığını bitirmiş olup, yeni firması Arelia Çiçek ve Etkinlik Hizmetleri Ltd. Şti. ni kurmuştur. Göktürk ve Kemerburgaz da hizmete başlayan yeni firmamıza 1 yıl sonra Mecidiyeköy şubesi eklenmiştir. Ulusal ve uluslararası düzeyde bir çok organizasyonda başarıyla hizmet vermiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Ürün yelpazemizde kişiye özel aranjmanlar, buketler, gelin çiçekleri, cenaze çelenkleri, düğün, açılış, kokteyl çiçekleri,özel aksesuarlar, Ev ve iş yerleri için özel objeler, yılbaşı hediye sepetleri tasarımı, yapay ve kuru çiçek aranjman dizaynları ve süs bitkileri, succulent (terraium) tasarımları bulunmaktadır. Hizmet yelpazemizde ise her türlü mekan süslemeleri, bahçe ve çevre dekorasyonları, interflora aracılığı ile Türkiye ve tüm dünyadaki sevdiklerinize çiçek gönderme imkanı, fotoğraf çekimlerinde ve fuar organizasyonlarında kullanılan çiçek, bitki ve süsleme ekipmanları kiralama imkanı bulunmaktadır. 2019 Yılı itibariyle hizmet yelpazemizi genişleterek sektöre yön veren atılımlarla yolumuza devam ediyoruz.

Hüseyin Avni Özkan

Hüseyin Avni Özkan
Hüseyin Avni Özkan

1964 yılında Sivas’ın Zara ilçesi Tödürge köyünde dünyaya geldim. 2 yaşımda ailemle birlikte İstanbul’a göç ettik. İlk okulu Nişantaşı’nda Selim Sırrı Tarcan ilkokulunda, orta okulu ise Nilüfer Hatun Ortaokulunda okudum. İstanbul Maçka’da Maçka Endüstri Meslek Lisesi, Endüstriyel Boya ve Dekorasyon bölümünü bitirdim(1980-1981) Lise döneminde ayrıca Nişantaşı Mevsim Çiçekçilikte yaz tatillerinde ve haftasonu tatillerinde sektöre adım attım(1978). Askerliğimi önce İzmir Narlıdere’de,daha sonra Kars Sarıkamış’ta tamamladım(1986). Askerlik dönüşü iki yıl Nişantaşı Mevsim Çiçekcilik’te ustalık yaparak çiçek sektöründe bir çok tecrübe kazandım.

18 Ekim 1988 yılında Arelia Çiçek Galerisi adıyla Mecidiyeköy’de ilk mağazamızı açarak iş hayatına başlangıç yaptım.

16 Mart 1990 tarihinde Nisa Doğan ile hayatımızı birleştirdik.

1993 yılında Arelia Çiçekcilik ve Tic. Ltd. Şti. olarak kurumsallaşarak yine Mecidiyeköy’de mağazamızı genişleterek yeni bir mekan’da müşterilerimize hizmet vermeye başladık.

19 Haziran 1993’de sevgili oğlum İlkcan dünyaya geldi.

1999 yılında İstanbul Çiçek sektörünü temsil etmek üzere İstanbul Ticaret Odası meclis üyeliğine seçildim.

2003 yılı İstanbul Ticaret Odası seçimlerinde İstanbul Çiçek sektörünü temsil etmek üzere bir dönem daha bu göreve tekrar layık görüldüm. Bu dönem içerisinde Meclis Başkanlık Divanı, Katip üyeliğine ilk kez seçilen kişi oldum. Seçildiğim dönem içerisinde başta çiçek tanıtım grubu olmak üzere seminerler, ulusal ve uluslararası toplantılar, araştırmalar ve sektörel geziler düzenledik. Yağlı tohumlarla birlikte anılan grubumuzun ismini Çiçek ve Bahçe Kültürleri olarak değiştirdik.

2003 – 2006 yılları arasında İstanbul Çiçekçiler Esnaf Odası Yönetim Kurulu üyeliğime devam ettim.

2009 Yılında Göktürk’te Arelia Flowers & Events markası adı altında yeni şubemiz açtık.

2012 Yılında Arelia Çiçekçilik ve Tic. Ltd. Şti.’deki hisselerimi devrederek Göktürk ve Kemerburgaz da Arelia Çiçek ve Etkinlik Hiz. Ltd. Şti. adıyla yeni firmamızı kurduk.

2013 Yılında Mecidiyeköy – Şişli şubemizi açtık

2019 Yılı itibariyle hizmet yelpazemizi genişleterek sektöre yön veren atılımlarla yolumuza devam ediyoruz…