Posted on

Bir Demet Çiçek ‘Bir Dünya Mutluluk’

[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]
arelia-cicek-gokturk-subesi-huseyin-avni-ozkan (1)Kendinizi kısaca tanıtırmısınız?
Lise döneminde ayrıca Nişantaşı Mevsim Çiçekcilikte yaz tatillerinde ve haftasonu tatillerinde sektöre adım attım. Askerlik dönüşü iki yıl Nişantaşı Mevsim Çiçekcilik’te ustalık yaparak çiçek sektöründe bir çok tecrübe kazandım. 18 Ekim 1988 yılında Arelia Çiçek Galerisi adıyla Mecidiyeköy’de ilk mağazamızı açarak iş hayatına başlangıç yaptım. 1993 yılında Arelia Çiçekcilik ve Tic. Ltd. Şti. olarak kurumsallaşarak yine Mecidiyeköy’de mağazamızı genişleterek yeni bir mekan’da müşterilerimize hizmet vermeye başladık.

1999 yılında İstanbul Çiçek sektörünü temsil etmek üzere İstanbul Ticaret Odası meclis üyeliğine seçildim. 2003 yılı İstanbul Ticaret Odası seçimlerinde İstanbul Çiçek sektörünü temsil etmek üzere bir dönem daha bu göreve tekrar layık görüldüm. 2003 – 2006 yılları arasında İstanbul Çiçekciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu üyeliğime devam ettim. 2009 Yılında Göktürk’te Arelia Flowers & Events markası adı altında yeni şubemiz açtık. 2012 Yılında Arelia Çiçekcilik ve Tic. Ltd. Şti.’deki hisselerimi devrederek Göktürk’te Arelia Çiçek ve Etkinlik Hiz. Ltd. Şti. adıyla yeni firmamızı kurduk. 2013 Yılı itibariyle hizmet yelpazemizi genişleterek sektöre yön veren atımlarla yolumuza devam ediyoruz.

arelia-cicek-gokturk-subesi-huseyin-avni-ozkan (2)Arelia çiçek olarak Göktürk’te kaç yıldır hizmet veriyorsunuz?
1978’den beri bu işi yapıyorum. 6 yıldır Göktürk’te ki şubemizde hizmet veriyoruz. İşimden çok memnunum, bu işe lisede başladım. Okuldan artan vakitlerimde çiçek işiyle uğraşıyordum. Çiçekleri sevdiğim için bu işi yapmayı düşündüm.

Neden Göktürk’ü tercih ettiniz?
Çiçeği benimsemiş ve çiçeği hayatından eksik etmeyecek insanların burada olduğunu düşündüğüm için Göktürk’ün iyi bir tercih olduğu kanaatindeyim.

Arelia Çiçek hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Göktürkte böyle bir dükkanım olduğu için çok mutluyum. Müşteri kitlemden çok memnunum.

Sizin için başarının altın kuralı nedir?
Her işte olduğu gibi çok ve özverili çalışmak bir çok sosyal faaliyetten fedakarlık yapmak, yerine göre aileni, yerine göre arkaşlarını ihmal etmek. Yani tamamen özverili çalışmak…

Şuan ki başarınızı nelere borçlusunuz?

Merak çok önemlidir. Gezmek, görmek, araştırmak, işle ilgili seyahatlere gerçekleştirmek. Dünya ne yapıyor diye merak ettim ve dünya genelinde 25 ülkeyi gezdim. Her gittiğim yerde de oranın çiçekçiliğini inceledim ve oralarda gördüklerimi burada uygulamaya çalışıyorum.

Müşterilerinize neler önerirsiniz?
Müşterimin talebine, mekana ve organizasyonun yapılacağı yerin dokusuna göre uygun çiçekler öneriyoruz.

Çalışma alanınızda nelere önem verirsiniz?
İş ciddiyeti her zaman olması lazımdır. Çalışanlarımla diyaloğumuz çok güzeldir.
[/av_textblock]

[/av_one_full]